У період з 23 по 28 вересня на базі навчального центру м. Ез-Зарка, Хашемітське королівство Йорданія, пройшли багатонаціональні штабні навчання НАТО «REGEX 2017».
Про це повідомляє офіційний сайт Міністерства оборони України.
Головною метою навчань була реалізація міжнародного військового співробітництва за стандартами та процедурами НАТО із залученням держав-партнерів для удосконалення навичок з планування роботи багатонаціональних штабів, інформує Вголос. «REGEX 2017» — це черговий захід злагодження робити офіцерського складу багатонаціонального штабу в межах міжнародного військового співробітництва. До навчання було залучено держави-члени та партнери НАТО, а також держави-учасниці Середземноморського діалогу.
Від Збройних Сил України участь у навчаннях брали 15 військовослужбовців Високомобільних десантних військ ЗС України, серед яких було троє жінок-військовослужбовців.
Навчання проходили в тісній та дружній співпраці. Всі секції багатонаціонального штабу складалась із представників країн-учасниць навчання, які брали активну участь у виконанні поставлених завдань.
ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Украине дали совет, как не проиграть России судебные иски по Донбассу: видео
Захід проводився під наглядом представників Об’єднаного командування НАТО, що знаходиться в Неаполі, та під керівництвом представника Департаменту бойової підготовки Об’єднаного штабу ЗС Йорданії.
Під час підведення підсумків представник Об’єднаного командування НАТО в Неаполі Крістоф Лесерф зазначив: «під час навчання штабні офіцери удосконалювали свої навички щодо управління підпорядкованими військами в ході нарощування та перебігу військової діяльності підрозділів.
ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: На волоске от смерти: поджигатель дома нардепа Берези в реанимации, в полиции сделали важное заявление (ВИДЕО)
З огляду на різку зміну обстановки кожна секція багатонаціонального штабу діяли злагоджено та виважено. Слід зазначити, що в ході навчання всі ланки та секції виконали поставлені завдання. З іншого боку, протягом співпраці виникали труднощі, які кожний учасник навчання має взяти до уваги. В загальному все пройшло досить добре та злагоджено. Кожному з нас є ще над чим працювати та удосконалюватися в роботі міжнародного співробітництва. Бажаю всім успіху та ще неодноразово зустрічатися під час різних навчань НАТО в інших країнах».
На завершення навчання представники кожної країни-учасниці обмінялися сувенірами та побажали одне одному плідної співпраці.